Logo

Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Sınavlarına Gireceklerin Dikkatine !

AMATÖR DENİZCİ BELGESİ VE KISA MESAFE TELSİZ OPERATÖRÜ SINAVLARINA GİRECEK VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE !!!

 “Amatör Denizci Belgesi (ADB) ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü (KMT) Eğitim ve Sınav Başvuru adbs.uab.gov.tr  açılan sınav takvimlerine yapılacaktır. Sınav tarihleri seçimi yapıldıktan sonra sınav tarihiniz sms ve e-mail yoluyla size bildirilecektir.

Söz konusu sistem üzerinden gerçekleştirilen başvurularda, ADB ve KMT belgelerine ait Belge Harcı ödeme prosedürü de değişmiştir. Online olarak eğitim ve sınavlara başvuru yapan vatandaşlarımıza, sınava girdikten sonra “Amatör Denizci Belgesi” ve “Kısa Mesafe Telsiz Operatörü” belgelerine ait Belge Harcı ödeme kodları, başvuru yapılan sistem tarafından SMS ve e-mail yoluyla gönderilecek olup ödemeler bu kod ile Halk Bankası şubelerine yapılacaktır.  Bu şekilde gerçekleştirilen ödemelerle, başvuru sahibinin gerekli ödemeyi yaptığı bilgisi otomatik olarak başvuru sisteminde tarafımızca görülebilecek ve belgeniz çok daha hızlı bir şekilde hazırlanabilecektir.

Sınava girdikten sonra cep telefonunuza veya elektronik posta yoluyla tarafınıza belge harcı ödemenize dair mesaj gelmeden lütfen herhangi bir kanal üzerinden ödeme yapmayınız.

İlgililere duyurulur.